Adıyamanlı Kaan Dünya Devine İmza Attı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Perşembe, 07 May 2015 21:13

Adıyamanlı Kaan Dünya Devine İmza Attı

Adıyamanlı 10 yaşındaki Kaan Sarımsakçı’nın yeteneğini erken keşfeden dünyaca ünlü futbol kulübü Barcenola’nın alt yapı sorumluları, minik yıldız ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Adıyaman Birsen Esensoy İlköğretim Okulu öğrencilerinden 10 yaşındaki Kaan Sarımsakçı dünya devi Barcelona Futbol Kulübüne transfer oldu.

Geçtiğimiz ay içerisinde Türkiye’deki genç yetenekleri keşfetmek için İstanbul Maltepe’de seçmeler düzenleyen İspanyol kulübü Barcelona’nın altyapı sorumluları, Adıyaman’dan seçmelere katılan 10 yaşındaki Kaan Sarımsakçı’nın yeteneğine hayran kaldı. Adıyamanlı minik Kaan’ın ailesiyle görüşen kulüp yetkililer, Kaan ile 2 yıllık bir sözleşme imzaladı.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan anne Ayşe Sarımsakçı, çok heyecanlı olduklarını dile getirerek, “Kaan yürümeye başladığı günden bu yana futbola tutkun. Onun bu özelliğini bildiğimiz için Barcelona’nın İstanbul’daki seçmelerine götürdük. Daha önce hayalimize birle girmeyen şeyle o seçmelerden sonra gerçeğe dönüştü. Aile olarak hem çok mutluyuz, hem de çok heyecanlıyız. İnşallah oğlum burada kendini daha iyi geliştirip, ülke futbolumuzda ismini önemli yerlere yazar” diye konuştu.

Okunma 8168 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©