Adıyamanlı Gamzegül Avrupa'yı fethetti - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Çarşamba, 29 Ağustos 2012 13:04

Adıyamanlı Gamzegül Avrupa'yı fethetti

Romanya'nın başkenti Bükreş'te dün başlayan Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda dün podyuma çıkan 48 kilodaki sporcumuz Adıyaman Atatürk Lisesi öğrencisi Gamzegül Kızıldağ, silkme ve toplamda 2 altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Yıldızlar 48 kiloda Adıyamanlı sporcumuz Gamzegül Kızıldağ, koparmada ilk hakkında 59 kilogram, ikinci hakkında 61 kilogram ve son hakkında 63 kilogramı başarıyla kaldırdı. Fakat koparmada 63 kilogramlık kaldırışı yeterli olmayan Gamzegül Kızıldağ, tartı dezavantajı ile bronz madalyayı kaçırdı ve 4'üncülükte kaldı. Koparmada Belarus'tan Aliaksandra Tsiatsiorkina, 65 kilogram ile 1'inci olurken, 2'nciliği yine 65 kilogram ve tartı dezavantajı ile Rusya'dan İrina Baymulkina elde etti. Koparmanın üçüncülüğünü ise 63 kilogram ve tartı avantajı ile Romanya'dan Adelina Broasca elde etti.

Silkmede, ilk hakkında 78 kg, ikinci hakkında 80 kg ve son hakkında 83 kg kaldırmayı başaran sporcumuz Gamzegül Kızıldağ, bu başarılı kaldırışıyla silkmede altın madalya kazandı. Silkmede ikinciliği 82 kilogram ile Romanya'dan Adelina Broasca elde ederken, üçüncülüğü 77 kilogram ve tartı avantajıyla Ukrayna'dan Nadia Iefimchuk elde etti.

Toplamda 146 kilogramlık kaldırışa ulaşan 48 kiloda sporcumuz Gamzegül Kızıldağ, toplamda 2. altın madalyasını kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Toplamda 2'nciliği 145 kilogram ile Romanya'dan Adelina Broasca elde ederken üçüncülüğü 142 kilogram ile Belarus'tan Aliaksandra Tsiatsiorkına elde etti.

Okunma 4888 defa

3 yorum

 • Yorum Linki asminya Cumartesi, 01 Haziran 2013 09:36 yazan asminya

  tebrik ederim daha nice başarılar inşallah

  Raporla
 • Yorum Linki gülseren Perşembe, 30 Ağustos 2012 21:14 yazan gülseren

  BAŞARILARIN DEVAMINI DİLERİM HEMŞERİM CANIM KARDEŞİM

  Raporla
 • Yorum Linki Serdar Çarşamba, 29 Ağustos 2012 23:04 yazan Serdar

  Öğrencismizi tebrik ediyorum. Bir öğretmeni olarak gurur duydum.

  Raporla

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©