Analig Judo 'da Finalistler Belli Oldu - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Salı, 10 Mart 2020 08:51

Analig Judo 'da Finalistler Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 2020 yılı faaliyet programında yer alan, Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yarı Final müsabakaları sona erdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Spor Salonunda 7- 8 Mart tarihleri arsında yapılan ve 2 gün süren Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yarı Final Müsabakalarına Adıyaman, Bingöl, Kilis, Iğdır, Gaziantep, Hakkari, Siirt, Kars, Şırnak, Van, Ağrı, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin ve Batman’dan illerinden 12 idareci, 15 antrenör 76 erkek sporcu ve 42 kız sporcu olmak üzere toplam 145 genç sporcuların kıyasıya mücadeleleri sonrasında tamamlandığını kaydetti.

Keleş, "Bu güzel mücadelelerin ardından derece elde eden tüm sporcularımızı kutluyorum. Bu güzel organizasyonda il müdürlüğümüz olmak üzere bütün emeği geçenlere ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum."diye konuştu.

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yarı Final Müsabakaları sonrasında dereceye giren takım sıralaması ise şöyle:

32 kg’da 1.Beyza Nur Aydın /Van 2. Rüya Baytekin / Siirt 3. Ceren Canlı / Adıyaman 4. Eylem Yavuz / Gaziantep

36 g’da 1.Rabia Kurşat / Van 2.Elanur Sakar / Kars 3. Meral Güler / Kilis

40 kg’da 1.Hatice Erkus / Van 2. Zeynep Akkus /Igdır 3.Hele Nur Özkül / Şırnak 4. Çiğdem Sevim / Siirt

44 kg’da 1.Şilan Toroman / Van 2. Büşra Açar / Hakkari 3.Ela Nur Baykara /Siirt 4. Tuğçe Gülmüş / Gaziantep

48 kg’da 1.Asuman Özer / Siirt 2. Esra Kul / Şırnak 3. Ahsen Özdemir / Bingöl 4. Rümeysa Yeşil / Gazainetp

52 kg’da 1.Helin Yagmur Duman / Hakkari 2.Aleyna Rabia Bakırhan / Kars 3. Eylül Kaya / Siirt 4. Zeynep Dağ / Iğdır

57 kg’da 1.Esma Güneş / Siirt 2. Mina Orham / Hakkari 3.Kübra Mami / Kars 4. Pervin Kal / Igdır

63 kg’da 1.Aslıcan İnanmış / Kars 2. Hatice Oğuz / Kilis 3. Arzu Ödümlü / Siirt

+63 kg’da 1.Elif Aysima Kaya / Kars

34 kg’da 1.İbrahim Kolcu / Igdır 2. Malzum Özcelik / Mardin 3.Muhammed Reşit Deniz Tepe / Şanlıurfa 4.Yunus Emre Saktekin / Kilis

38 kg’da 1.Ömer Boztaş / Van 2. Abdullah Kaan Öncel / Sanlıurfa 3.Muhammet Enes Kahriman / Ağrı 4. Kerim İbrahim İbrahim İnandırıcık / Kilis

42’da 1.Sabri Yıldız / Şanlıurfa 2. Yusuf Büyük / Mardin 3. Kadir Erdal / Hakkari 4. Emrah Kızıl / Iğdır

46 kg’da 1.Erdem Baki Okur / Kilis 2. Recep Ok / Diyarbakır 3.Muhammed Ali Yıldız / Ağrı 4. Bilal Sezen / Van

50 kg’da 1 .Caner Özer/ Ağrı 2.Muhammed Furkan Karaçili / Sanlıurfa 3. Ferman Çelik / Mardin 4. Mustafa Efe Alphan /Diyarbakır

Okunma 2294 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©