Milli Halterci Günal Adıyaman’ın Gururu Oldu - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Cuma, 14 Şubat 2020 12:18

Milli Halterci Günal Adıyaman’ın Gururu Oldu

Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 3. sınıf öğrencilerinden milli halterci Melike Günal, Özbekistan'da düzenlenen 6. Uluslararası ISSF Dayanışma Kupası'nın son gününde ülkemize 3 altın madalya daha kazandırdı.

Kupanın son günü kadınlar +87 kiloda podyuma çıkan milli sporcu Melike Günal, koparmada 107 kilo, silkmede 135 kilo ve toplamda ise 242 kiloluk derecesiyle altın madalyaların sahibi oldu.

Şampiyona kürsüsünün en üstünden İstiklal Marşımızı coşkuyla dinlettirme başarısı gösteren Günal, “Özbekistan'da Türk bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşı'nı dinlettirdiğim için çok mutluyum. Başta ailem olmak üzere, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut hocamız, antrenörlerimiz ve Türkiye Halter Federasyonu Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar bize büyük destek veriyor. Bu şampiyonluğu öncelikle bizler için toprağa düşen şehitlerimize, onların ailelerine ve ülkemizin birlik, beraberlik ve bekası için mücadele eden askerlerimize armağan ediyorum. İstiklal Marşı'nı okutup Türk bayrağını göndere çektirdik. Kafile olarak asker selamı vererek de Mehmetçiğimize olan desteğimizi göstermek istedik. Mutluyuz, gururluyuz.” dedi.

Elde edilen başarıdan dolayı Günal’ı kutlayan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ise, “Şampiyonanın son gününde gösterdiği olağanüstü performans ile ülkemize 3 altın madalya daha kazandıran evladımızı tebrik ediyorum. Melike bizleri başarıya alıştırdı. Şampiyonalarda kazandığı madalyalarla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Şanlı bayrağımızı göndere çeken, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya bir kez daha dinleten evladımızı yürekten kutluyorum. Bundan sonraki şampiyonalarda da hem Melike’nin hem de diğer sporcularımızın yanında olmaya, onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Melike’yi yetiştiren antrenörlerini, kulübünü ve ailesini de yürekten kutluyorum. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Yapılan planlı ve gayretli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Okunma 949 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©