CHP'li Binzet'ten "Çoklu Baro" Teklifine Tepki - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Cuma, 03 Temmuz 2020 17:50

CHP'li Binzet'ten "Çoklu Baro" Teklifine Tepki

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet,"Avukatların demokrasi mücadelesini destekliyoruz. Savunma biat etmez"

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, "çoklu baro" düzenlemesi ile iktidarın amacının baroları bölmek olduğunu belirterek, "Avukatların demokrasi mücadelesini destekliyoruz. Savunma biat etmez." dedi.

Binzet, yaptığı açıklamada, AKP’nin Meclis’e sunduğu çoklu baro teklifine tepki gösterdi.

İktidarın temel amacının baroları bölmek olduğuna işaret eden Binzet, çoklu baro sisteminin hayata geçmesi ile bir çok ilde birden fazla baro kurulabileceğine dikkat çekerek, "Düzenleme yasalaşırsa Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük illerde ‘çoklu baro’ kurulmasının yolu açılacak. İllerde asgari 2 bin avukatla baro kurulabilecek. Siyasetteki ayrışma barolara da yansıyacaktır." dedi.

Avukatların verdiği mücadeleye dikkat çeken Binzet, "Binlerce avukat günlerdir tasarıya itiraz ediyorsa ortada bir yanlış var demektir. Ben yaptım oldu anlayışı ile kanun teklifi yapılamaz. Siyasi iktidarın amacı baroları bölmektir. Savunma biat etmez. Avukatların demokrasi mücadelesini destekliyoruz. Savunmanın susturulmasına asla izin vermeyiz." ifadelerini kullandı.

Okunma 1076 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©