Milletvekili Aydın, Erkenek içme suyu şantiye alanını gezdi - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Pazartesi, 29 Haziran 2020 15:51

Milletvekili Aydın, Erkenek içme suyu şantiye alanını gezdi

Milletvekili Aydın, Erkenek içme suyu şantiye alanını gezdi

 

Aydın, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Hakan Toydaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Besni Belediye Başkanı Mehmet Eyüp Emre, Balkar Belediye Başkanı Orhan Orhan ve beraberindeki heyetle birlikte Gölbaşı ilçesine bağlı Harmanlı Beldesinde şantiye alanını ziyaret etti.

Burada projeyi inceleyen Aydın proje ile ilgili yaptığı açıklamada, "23 Ocakta Ankara’da ihalesi yapılan projenin tamamlanmasıyla birlikte Gölbaşı ve Besni ile 4 belde, 12 köy ve Gölbaşı OSB’nin içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacak. DSİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanlığınca yapılan ihaleyi Soysal Mühendislik alırken ihale bedeli ise KDV dahil 150 milyon 644 bin lira olarak belirlendi.

130 kilometre uzunluğunda çelik borular döşenerek yapılacak proje de 12 adet su deposu kurulacak. Yine projenin en kısa sürede tamamlanması bekleniyor Kurulacak su depolarının mevkii ise şöyle; “5 bin m3 su deposu (Besni) 1 adet, 2000 m3 su deposu (Besni-Gölbaşı) 2 adet, 300 m3 su deposu (Harmanlı-Balkar) 2 adet ve 100 m3 su deposu (Aktoprak-Akçakaya-Yukarıçöplü-Burunçayır-Çataltepe-Bağlarbaşı-Yeşilova) 7 adet."

Okunma 117 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©