Binzet: Kızılay, Salgın Süresince Halk Sağlığı İçin Ne Yapmıştır? - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Çarşamba, 25 Mart 2020 17:02

Binzet: Kızılay, Salgın Süresince Halk Sağlığı İçin Ne Yapmıştır?

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet ,"Türk halkının sağlığı için kurulmuş olan ve ciddi bir sermaye yapısı ve bilgi birikimi olması gereken Kızılay Kurumu bu salgın süresince halk sağlığı için yardımcı olacak neler yapmışlardır."dedi.

Binzet, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüsü salgınının yaşandığı kritik dönemde, Adıyaman Sağlık Müdürlüğü ve Valilik tarafından halkın bilgilendirilmesi ve önlem alınmasını sağlamak adına gördükleri eksikleri muhataplarına sormak ve bu konularda kamu adına bilgilenmek istediklerini bildirdi.

Kahta İlçemizde Kovid-19 Vakalarının Doğruluk Payı Nedir?

Adıyaman merkez ve ilçelerinde alınan önlemler neler olduğuna dair sorularını yönelten Binzet,şunları kaydetti: "Sosyal medya da Kahta ilçemizdeki kovit-19 vakalarının doğruluk payı nedir.? Halkın önlem alması açısından önemli ve tedbirlerin fazlalaşması insanların daha dikkatli olması anlamında çok önem arz etmektedir.

Bu anlamda riskli olan Adıyaman'da sağlık çalışanlarına koruyucu malzeme ve hasta tespiti için test imkanı sağlayan alet ve edevat sağlanmış mıdır? Sosyal medya dan ve çalışanlardan aldığımız bilgilere göre ameliyat için tek kullanımlık olan ve koruyuculuğu olmayan ameliyathane tulumları sağlık emekçilerinin sağlığını korumak için yeterli olabilecek midir? Türk halkının sağlığı için kurulmuş olan ve ciddi bir sermaye yapısı ve bilgi birikimi olması gereken Kızılay Kurumu, bu salgın süresince halk sağlığı için yardımcı olacak neler yapmışlardır. Az bir yoğunluk bile olsa en riskli bölgelerden biri olan hastanelerde insanlar guruplar halinde oturmakta ve yakın temas sağlanmaktadır.

"Devlet Hastanesinin Kafe Ve Lokantası Neden Açık Tutulmaktadır"

Tüm kafeler ve lokantalar kapandığı halde 400 yataklı devlet hastanesinin kafe ve lokantası neden acık tutulmaktadır. Hasta yakınlarının sadece kendilerini korumak adına aldıkları önlemler yeterlimidir.

Çevre ilçelerden de yoğun şekilde insan sirkülasyonuna maruz kalan Adıyaman sebze hali, organize sanayi, küçük sanayi, marangozlar sitesi gibi virüsün kolay yayılabileceği ticari alanlarda çalışanlar ve ziyaretçiler için alınan bir önlem var mıdır.?

Semt Pazarlarlarında İnsanlar Korumasız Ve Yakın Temas İçinde

Marketlerde alanlarının 10 da 1'İ kadar müşteri alma zorunluluğu var iken, semt pazarlarında insanlar tamamen korumasız ve yakın temas içinde alışveriş yaptıklarını vurgulayan Binzet, "Bu salgın bir hastalık için bulaşma riskinin en fazla olduğu ortamlardan biridir. Bu vesile ile tekrar halkımızı evde kalmaları ve devletin tüm tedbir ve uyarılarına harfiyen uymalarını rica ederiz. İçinde bulunduğumuz bu dönemde sürece katkı vermek adına Cumhuriyet Halk Partisi her zaman ki devlet ve millet duyarlığı içinde üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye hazırdır."şeklinde ifade etti.

Okunma 1205 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©