Tutdere: Besni ve Gölbaşı Devlet Hastanelerinde MR Cihazı Yok - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Toprak
Cuma, 04 Ekim 2019 14:08

Tutdere: Besni ve Gölbaşı Devlet Hastanelerinde MR Cihazı Yok

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, 74 günlük aranın ardından açılan TBMM'nin 27. Dönem 3. Yasama Döneminin ilk gününde Genel Kurul'da söz alarak Adıyaman'ın sorunlarını gündeme taşıdı.

Sağlık Bakanlığı’na eksiklerin giderilmesi yönünde çağrı yapan Tutdere, soru önergesi verdi.

-"Hastalar Çevre İllere Gitmek Zorunda Kalıyor"

Besni ve Gölbaşı Devlet Hastaneleri’nde MR cihazı olmamasını gündeme taşıyan Tutdere, "Adıyaman'ımızın 600 bini aşkın nüfusunun yaklaşık 77 bini Besni ilçemizde 50 bini ise Gölbaşı ilçemizde ikamet etmektedir. Besni ve Gölbaşı ilçelerimizde devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak bu devlet hastanelerinde MR cihazı bulunmamaktadır. MR cihazı yokluğu nedeniyle hastalar çevre illere gitmek zorunda kalıyor ve büyük bir mağduriyet yaşamaktadırlar."dedi.

4 Poliklinikte Uzman Doktor Bulunmamaktadır

Ayrıca Adıyaman'a hizmet veren 400 yataklı Eğitim Araştırma Hastanesinde endokrin, romatoloji, çocuk kardiyolojisi, çocuk nörolojisi alanında uzman doktor bulunmadığının altını çizen Tutdere, "Buradan Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunuyorum; bu hastanelerimize MR cihazının bir an evvel gönderilmesini, ayrıca eksik olan uzman doktorların da bir an evvel atamalarının yapılarak bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz."şeklinde ifade etti.

Okunma 355 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©