Başkan Barutçu'dan Açıklanan Ek Ödeme Yönetmeliğine Tepki - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Cuma, 25 Eylül 2020 21:37

Başkan Barutçu'dan Açıklanan Ek Ödeme Yönetmeliğine Tepki

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada," Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ek ödeme yönetmeliğini reddediyoruz." dedi.

Başkan Barutçu, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Kovid-19 pandemisi nedeniyle yayınlanan sağlık tesislerinde yapılacak ek ödeme usul ve esasların, adaletsiz döner sermaye yönetmenliğini ve bu düzenlemelerin tamamını reddettiklerini belirterek tepki gösterdi.

Barutçu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, şu ifadelere yer verdi: "Artık yeter !Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ek ödeme yönetmeliğini reddediyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından #COVID19 pandemisi nedeniyle sağlık tesislerinde yapılacak ek ödeme usul ve esasları yayınlandı.Sağlık çalışanlarını ayrıştıran, çalışma barışını bozan, moral ve motivasyonu olumsuz etkileyerek çalışanların performans ve verimliliğini düşüren adaletsiz döner sermaye yönetmenliğini ve bu düzenlemelerin tamamını reddediyoruz. Hakkaniyeti ve adaleti esas alan bir ücret talep ediyoruz".

Okunma 624 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©