Çok Rahatsın Adıyaman Çok - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Salı, 11 Ağustos 2020 20:19

Çok Rahatsın Adıyaman Çok

Adıyaman’da Vaka Sayısı Arttı!

 Adıyaman'da Korona virüs (Covid-19) pozitif vakalar nedeniyle 27 adres karantina altına alındı.

Rahatladıkça yükseliyor Maske, mesafe ve temas uyarıları yapılsa aşırı rahatlamanın gözlendiği ilimizde hastanede yatan vaka sayısı 10'lardayken yine 50'a yaklaştı.

Koronavirüs salgının ilk günlerinde "en riskli iller" listesinde ilk sıralarda olan Adıyaman, ekiplerin başarısı ve vatandaşın duyarlılığı sayesinde vaka konusunda çok iyi bir noktaya gelmişti. Ancak normalleşme sürecinin kafe, restoran ve diğer mekanların açıldığı 3'üncü aşamasından sonra korkutan bir rahatlama gözlendi.

Adıyaman Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 tedbirleri kapsamında 29 kişide pozitif çıkan test sonuçları nedeniyle 27 adresin karantina alınmasına karar verdi.

Adıyaman merkez Alitaşı, Altınşehir, Barbaros Hayrettin, Cumhuriyet, İmamağa, Karapınar, Kayalık, Mehmet Akif, Malazgirt, Mimar Sinan, Siteler, Turgut Reis, Yeni Mahalle, Yeni Sanayi, Yeşilyurt, Yunus Emre, Altınşehir, Kayalık, Türkiye Petrolleri mahallelerinde ve Bağpınar Bucağı Karakoç Mevki ie Bağlıca Köyünde 27 adreste 29 kişi karantina uygulaması başlatıldı.

Okunma 835 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©