Koronavirüsü Yenen Bebek Alkışlarla Taburcu Edildi - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Çarşamba, 29 Nisan 2020 08:55

Koronavirüsü Yenen Bebek Alkışlarla Taburcu Edildi

Adıyaman'da, 17 gün önce dünyaya gelen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan bebek, tedavisinin ardından alkışlarla taburcu edildi.

Adıyaman'da, 17 gün önce dünyaya gelen ve burun akıntısı şikayetiyle götürüldüğü hastanede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan bebek tedavisinin ardından alkışlarla taburcu edildi.

Anne, Baba Ve Doğum Doktorunun Kovid- 19 Testi Negatif Çıktı

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne getirilen ismini vermek istemeyen anne erkek çocuğu dünyaya getirdi. Taburcu olan bebek Tekin, 3 gün sonra burun akıntısı ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvurdu.Doktorlar tarafından yapılan kontrolde alınan kan örneğinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı. Hastanede tedavi altına alınan bebek 14 gün sonra yapılan Kovid-19 testinin negatif çıkması büyük sevinç yarattı.

Alkışlarla taburcu edilen minik bebek, 14 gün evde karantinada kalacak.

Öte yandan, anne ve baba Tekin ile doğum yaptıran doktora yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin negatif çıktığı öğrenildi.

Okunma 2417 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©