4 Şubat Dünya Kanser Günü - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Salı, 04 Şubat 2020 19:43

4 Şubat Dünya Kanser Günü

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla Yenimahalle Sağlıklı Hayat Merkezinde hizmet veren KETEM'i ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla Yenimahalle Sağlıklı Hayat Merkezinde hizmet veren Kanser Erken Teşhis Merkezi (KETEM) ziyaret etti.

Ziyarette, KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Aybike Çadır, İl Sağlık Müdürü ve diğer yöneticiler ile merkez aile hekimlerine 2019 yılı boyunca kanser erken teşhisi için yapılan faaliyetleri sundu.

Öz, burada yaptığı konuşmasında, kanserden korunmak için dengeli beslenme ve fiziksel aktivite başta olmak üzere sağlıklı yaşam tarzını benimsemenin ve erken tanı imkanı bulunan hastalıklarda da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak sunulan tarama hizmetlerinden faydalanmanın önemli olduğunu belirterek, kanser tanısı olan hastalar için yapımı planlanan 300 yataklı kadın doğum hastanesi ek binasında onkoloji ünitesi açılacağı müjdesini verdi.

KETEM’de meme kanseri tanısı erken evrede yakalanan bir vatandaş ise ziyaret sırasında duygu ve düşüncelerini ifade ederek memnuniyetini dile getirdi.

Okunma 3589 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©