Anestezi Uzmanları Adıyaman'da Buluştu - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Pazartesi, 30 Eylül 2019 11:24

Anestezi Uzmanları Adıyaman'da Buluştu

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliği ile “Anestezi Uygulamalarında Ultrasonografi Kursu” Adıyaman'da düzenlendi.

Açılış konuşmasını yapan Dr. Öğretim Üyesi Burhan Dost, 2018 yılında ilimizde düzenlediğimiz Anestezi Uygulamalarında Koruyucu Mekanik Ventilasyon Stratejileri bölgesel toplantımız 6 ilden 111 katılımcı ile çok güzel geçmiş ve bu tür toplantıların bilimsel anlamda yüksek potansiyele sahip ilimizde daha fazla olması gerektiği kanaati oluşturmuştu. Anestezi derneğimizin , Çukurova şube başkanımız Prof. Dr. Şebnem Rumeli Atıcı ve Başhekimimiz Doç. Dr. Fatih Doğan'ın tam desteğini alarak bugünkü toplantımızı düzenliyoruz. Gelişen ve değişen bilim ışığında sabit kalmamız mümkün değildir. Özellikle Anesteziyoloji ve Reanimasyon gibi kendini güncelleyen, gelişime açık, yeniliklerle dolu bir branşta yapılacak çok işimiz, bilimsel kat edecek çok yolumuz var. Canlı mankenler üzerinde yaptığımız bu toplantının herkese faydalı olmasını umuyor, Adıyaman’ımızın hafızalarınızda güzel bir anı bırakmasını umut ediyorum. Dedi

Daha sonra konuşan Gazi Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Berrin Işık; daha önce Adıyaman da yaşadığım için ben de buranın yeri çok farklı, çok seviyorum burayı, böyle güzel bir toplantıda bizlere ev sahipliği yapan Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Fatih Doğan ve ekibine teşekkür ediyorum. dedi.

Çukurova Şube Başkanı Prof. Dr. Şebnem Rumeli Atıcı konuşmasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin Işık ve Gazi Üniversitesi Ankara Üniversitesi ve Konya Meram Üniversitesinden gelen ekibi ile birlikte konferans ve eğitim verdiler.Kendilerine çok teşekkür ediyorum dedi.

Gün boyu süren toplantıya Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Hatay’dan yaklaşık 60 Anestezi Uzmanı katıldı.

Okunma 65 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©