Adıyaman'da Semt Pazarları Kapatılıyor - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Pazar, 05 Nisan 2020 19:54

Adıyaman'da Semt Pazarları Kapatılıyor

Adıyaman Semt Pazarcıları Derneği Başkanı Mehmet Varol, "Koronavirüsü salgını nedeniyle semt pazarımız 5 Nisan tarihinden sonra kurulmayacak." dedi.

Adıyaman Semt Pazarcıları Derneği Başkanı Mehmet Varol, "Koronavirüsü salgını nedeniyle semt pazarımız 5 Nisan tarihinden sonra kurulmayacak."dedi.

Başkan Varol, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından tedbirler kapsamında semt pazarlarında vatandaşların sosyal mesafeye uymayarak alışverişlerine devam ettiğine dikkat çekti.

-"Bugün Semt Pazarının Son Günü"

Koronavirüsü salgınını önlemek amacıyla Adıyaman'da da tedbir aldıklarını belirten Varol, şunları kaydetti:

"Bugün semt pazarımızın son günüdür. Semt pazarlarının yeniden faaliyete geçme tarihi şuan için belli değildir. Faaliyette yeniden alınacak olan kararla belirlenecektir. Amacımız hem halkımızın hem de pazarcı esnafımızın sağlığını korumaktır. Ümit ediyoruz ki bu salgının üstesinden hep birlikte geleceğiz."

Okunma 251 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©