493 Kişi Karantinaya Alındı Videolu Haber - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Cumartesi, 04 Nisan 2020 17:25

493 Kişi Karantinaya Alındı Videolu Haber

Karadağ'dan Adıyaman'a Getirilen 493 Türk Vatandaşı Karantinaya Alındı

Karadağ'da çalışan 493 işçi koronavirüs tedbirleri kapsamında getirildikleri Adıyaman'da öğrenci yurdunda karantinaya alındı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri kapsamında nedeniyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonunda, Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının yürüttüğü ortak çalışmayla Karadağ'da çalışan 493 işçi öğlen saatlerinde Adıyaman Havalimanı'na getirildi.

AFAD ve polis eşliğinde alınan işçiler otobüslerle Altınşehir Mahallesi'nde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Kız Safvan Bin Muattal Yurdu'na yerleştirildi.

Otobüslerle getirilen işçilerin bilgileri alınırken karantina sonrası adresleri de alındı. Sağlık görevlileri tarafından işçilerin tek tek ateş ölçümü ve sağlık kontrollerinin ardından odalarına yerleştirildi.

Okunma 457 defa

Ortam

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©