Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Perşembe, 13 Şubat 2020 12:52

Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, gençlerin sosyal gelişimlerini destekleyerek mesleki becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmak ve toplumsal sorunlar karşısında duyarlılığını artırmak amacıyla GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı bünyesinde faaliyetini sürdüren Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi'ni ziyaret ederek, gençlerle buluştu.

Hanımefendi Yeşim Pekmez burada açılan kursları gezerek gençliğe yönelik hayata geçirilen projelerle ilgili gençlerle ve kadınlarla sohbet etti.

Hanımefendi Pekmez, GAP Gençlik ve Kültür Evi bünyesinde Suriyelilere yönelik yürütülen oyunlaştırılmış sosyal uyum çalışmasını gençlerin drama performanslarıyla empati dahil etme çatışma çözümü ve müzakere temalı çalışmasını izledi.

Gerçekleşen ziyarette Hanımefendi Yeşim Pekmez, Gençlik Kültür Evi bünyesinde ilk defa yapılan mozaik kursu tasarımı, cam boyama atölyesi, resim müzik ve mesleki beceri kazandırma kurslarından deri çanta atölyesini gezerek Gençlik ve Kültür Evi Sorumlusu Yeşim Çelik Süzer’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Okunma 794 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©