Anzılha Kılıç'ın "Performans ve Ödül" Sergisinin Açılışı Yapıldı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Çarşamba, 09 Ekim 2019 10:44

Anzılha Kılıç'ın "Performans ve Ödül" Sergisinin Açılışı Yapıldı

Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Anzılha Kılıç'ın “Performans ve Ödül” sergisinin açılışı yapıldı.

Mediko Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilen açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Alagöz, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Atalay ve öğrenciler katıldı.

Birbirinden güzel 28 eserin görücüye çıktığı sergide özellikle yağlı boya portreleri dikkat çekti.

Sergi ile ilgili konuşan Kılıç, “Yaz tatili boyunca yapmış olduğum yağlı boya resimlerimi bugün burada sergileme şansını buldum. Özgün çalışmalarıma yer verdiğim sergide “insan” teması üzerinde durdum. Katılım oldukça güzel. Tüm misafirlere teşekkür ediyorum.” dedi. Sergi hakkında konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu birbirinden güzel 28 esere dikkat çekerek, “Anzılha’nın eserlerini gördükçe bizler de çok mutlu olduk. Böyle yetenekli öğrencilerimizin olması gurur verici... Anzılha’yı ve Anzılha’nın yetiştirilmesinde emeği olan kıymetli hocalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Serginin üç gün boyunca açık kalacağı bildirildi.

Okunma 187 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©