Ulusal Düzeyde TAMP Deprem Tatbikatı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Toprak
Salı, 08 Ekim 2019 14:23

Ulusal Düzeyde TAMP Deprem Tatbikatı

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda ulusal düzey masa başı ve saha tatbikatı (Deprem) gerçekleştirilecek. Adıyaman'da 9-10-11 Ekim tarihlerinde deprem tatbikatı gerçekleştirilecek.

Adıyaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, TAMP kapsamında Adıyaman'da 9-10-11 Ekim tarihlerinde ulusal düzeyde deprem tatbikatı gerçekleştirileceği bildirildi.

Tüm Güç Kaynakları Birleştirilerek Tek Elden Yönetilmesi Amaçlanıyor"

Açıklamada, "TAMP kapsamında yer alan ulusal düzey ve yerel düzey hizmet gruplarının planlarının ve işlerliğinin test edilmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş-2019 Ulusal TAMP adı ile Adıyaman'da olmak üzere 26 ilimizde 9-10-11 Ekim 2019 tarihlerinde, il afet ve acil durum müdürlüğümüz koordinasyonunda deprem tatbikatı gerçekleştirilecektir.

Tatbikat ile afet zararlarının azaltılması, afetlere karşı hazırlıklı olunması, afet anında hızlı ve etkili bir kurtarma, ilk yardım ve geçici barınma faaliyetlerinin yürütülmesi için tüm güç ve kaynaklarının birleştirilerek tek elden yönetilmesi amaçlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Okunma 200 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©