Bebek Köyüne Artis Yağdı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Perşembe, 15 Ağustos 2013 14:00

Bebek Köyüne Artis Yağdı

Adıyaman merkeze bağlı Bebek Köyü bir ilkle tanıştı. Adıyaman Merkeze 40 km. olan Adıyaman'ın ova köylerinden Bebek Köyünde  Sinama Filmi  çekiliyor.

Adıyaman'da ilk defa bir uzun metrajlı çekilen Dursun Çavuş  Filiminin 2- 3 sahnesi Bebek köyünde çekiliyor. Köyün genç yaşlı erkeklerinin büyük çoğunluğu birlikte Filimde rol aldılar. Film de rol gereği Bebek Köyü Adıyaman'ın eski 1973- 74 Yıllarını anlatıyor Adıyaman'ın Renkli simalarından Merhum Dursun Çavuş  Adıyaman'da  Bağımsız Belediye Başkan Adayı Adıyaman'a Bakan geliyor  Dursun Çavuş da Bakan karşılamaya gidiyor  Dönemin Belediye Başkanı da Kahyası ve Zabıtaları seçmenleriyle şehrin girişinde  Bakanı karşılıyor o anda Dursun Çavuş da son model 124 o dönemin en güzel arabası  ile şehrin girişinde Bakanı karşılamaya geldiğinde  Belediye Başkanı görüyor ve Dursun çavuşun yanında bulunan arkadaşları Araçtan Belediye başkanına gülerek geçiyorlar Başkan sinirleniyor o anda  Başkan çalan davul zurna çalanlara  kızarak kesin çalmayın falan bağırıyor. Bakan Geliyor Dursun Çavuşla tokalaşıyor Başkana bozuk atıyor  ve Dursun Çavuşla yürüyor Başkan o anda dahada sinirleniyor etrafındaki kalabalıkta bir bakmış yoklar.  Bu sahnelerin çekildiği bebek köyünde şenlik çok güzel deve ye binmiş Dursun Çavuş kalabalık vatandaşla caddelerden geçiyor. Bu ve benzeri  sahnelerinin   çekildiği Bebek Köylüleri hep Filimde rol aldı Bebek köyünde tarihi bir gün yaşandığı görüldü.  Dursun çavuş Filiminin çekildiği mekanlardan biriside Bebak köyü oldu. Bebek Köyüne  Dursun Çavuş rolünde oynayan oyuncu Turan Özdemir. Haci Gınnas rolünde oynayan Ali Tutal, Abuzer rolunda oynayan Oğuzhan Yıldız, Niyazi rolünde oynayan Naci Taşdöven Abdurrahman rolünde Umut Oğuz, Ağa Ve Belediye Başkanı rolünde oynayan Sinan Bengieri  ve tüm  Film ekibini köy halkı bağırlarına basarak köy yemekleri bol bol köy ayranı   ikram ettiler. Köyün Okuluda bu arada Film ekibi tarafından boyandı ve kırılan camlar yenilendi Okul Baştan aşağı tadilat gördü okulların açılmasına az bir zaman kala köyün okulu köyde çekilen  film sayesinde yenilenmiş oldu. Bunu gören köy halkı çok mutlu olduklarını hem filimin çekilmesinden hemde Okullarının bu nedenle tadilat görmesinden dolayı başta Filimin yapımcısı Ali Avcıya ve  film ekibine teşekkür ederek   şükran ve sevgileri ilettiler. Evrensel Medya Şirketinin Yönetim kurulu Başkanı Genel Müdür ali Avcı Böyle bir hayırlı işe vesile oldukları için mutlu olduğunu söyledi Avcı bu vesileyle eğitme de destek verdiklerini geleceğin teminatı çocuklarımızın okullarını da pırıl pırıl yaptıklarını  Filimin Köye katkısının olduğuna inandığını ifade etti. Köy Halkına tüm ekibe ilgi ve alakalarından dolayı  teşekkür etti.

Okunma 5326 defa

3 yorum

 • Yorum Linki celal atmaca Perşembe, 20 Şubat 2014 20:36 yazan celal atmaca

  keşke benim gibi bir oyuncu alsalar ne güzel olurdu

  Raporla
 • Yorum Linki gurbet kaya Pazartesi, 21 Ekim 2013 09:07 yazan gurbet kaya

  bizim köy ne güzel çıkmış

  Raporla
 • Yorum Linki gurbet kaya Pazartesi, 21 Ekim 2013 09:07 yazan gurbet kaya

  bizim köy ne güzel çıkmış

  Raporla

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©