Mali Müşavirler Odasından Sağduyu Çağrısı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Perşembe, 10 Eylül 2015 16:05

Mali Müşavirler Odasından Sağduyu Çağrısı

Dağlıca, Iğdır ve ülkemizin farklı illerinde meydana gelen terör olaylarıyla ilgili bir basın açıklaması yapan Adıyaman Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Nazif Atalay, meydana gelen terör olaylarını şiddetle kınadıklarını belirterek, halkımızın sağduyulu bir şekilde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Atalay açıklamasında; “Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca Bölgesi’nde ve Iğdır’da Terör Örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırı bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğmuştur.  Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki; ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir. Bu zor dönemlerde bile Anadolu Kardeşliğine olan inancımız sarsılmayacaktır. Gün kardeşlik günüdür, gün akıl mantık ve sağduyu günüdür. Bu topraklar bin yıldır çok acılara tanıklık etti, bizler her durumda sağ duyulu davranarak her zorluğun üstesinden gelmiş bir toplumuz. Bu günde beraberlik ve bütünlüğümüz asla bozulmayacak. Evet şehitlerimiz var acılarımız var. Ama unutulmasın ki göz yaşının rengi herkeste aynı. Bu kimden akarsa aksın, hangi fikirden hangi gruptan olursak olalım kendi yandaşlarımızın sırça köşklerden oturarak kaleme aldıkları taraflı yazı ve haberlerle gaza gelerek bir birimize hakaret etmekten vaz geçelim. Unutulmasın ki kurumlar, makamlar geçicidir, baki olan devlettir. Bizler birer faniyiz. Ayrıca tüm Kürt’ler terörist olmadığı gibi tüm Türk’ler faşist, ırkçı değildir.” Dedi.

Anadolu topraklarında binlerce gen ve ırktan oluşmuş bir mozaiğin olduğunu belirten başkan Atalay; “Kimin nerden, kimden olduğu beli değildir. Bu mozaik yapıyı kabullenerek bir birimizi ötekisi, berikisi diye ayırt etmeyelim, edemeyiz de zaten. Bu cennet vatan hepimizin.Hep beraber kıymetini bileceğiz. Ortak paydamız inançlarımız, örfümüz, geleneklerimiz ve cennet vatanımızdır. Büyük göçlü ve köklü bir ülkeyiz . Bu ülkenin bir anayasası, bir düzeni, bir ordusu, askeri polisi kısacası silahlı bir gücü vardır. Bu güç adı her ne olursa olsun bu ülkenin birlik beraberlik ve bütünlüğüne kast eden kim olursa olsun meşru zeminde her şekilde mücadele eder ve edecektir. Bunu halk yapmaya kalkarsa o zaman ne ülke kalır, ne ordu kalır, ne de meşrutiyet kalır. O zaman bu kurumların bir anlamı da kalmaz. işte o zaman anarşi ve kaos olur. İşte o zaman yüz yılardır pusuda beklemiş bizi Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında yenememiş dış mihrakların, dış güçlerin emel ve arzularına hizmet etmiş oluruz. Bu durumda sadece onlar kazançlı çıkar. Vurgulamak istediğimiz, uyanık davranmamız gereken bu konuları bu ülkenin %95 biliyor ama ne acı ki herkesin duyguları bir anda aklın ve mantığın önüne geçebiliyor. Çünkü duygular insana daha tatlı gelir akıl ve mantıktan. akıl ve mantık daha zordur daha meşakkatlidir duygulardan. Ama tarih göstermiştir ki akıl ve mantık her zaman kazanmıştır. Lütfen duygu hırs ,arzu kin ve nefretimizi bir kenara bırakarak insanlık onuru ve haysiyeti için yarınlarımızda güzel gülen çocuklar için her konuda akıl ve mantıklı olalım. Gelin canlar, gelin dostlar, gelin arkadaşlar, gelin gardaşlar, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnüsüyle, Şafisiyle, Ateistiyle her kimseniz bir olalım, dost olalım, can olalım, kardeş olalım ve büyük olalım. Yarınlarda hep beraber üzülmemek için Gün kardeşlik ve sağduyu günüdür” şeklinde konuştu. 

Okunma 22827 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©