MÜSİAD Ailesi İftar Yemeğinde Buluştu - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Pazartesi, 29 Haziran 2015 09:45

MÜSİAD Ailesi İftar Yemeğinde Buluştu

MÜSİAD Başkanı Şerif Yıldırım; “Rabbimiz Bize, Kalplerimizdeki, Düşüncelerimizdeki Tozları, Temizleme İmkânı Sunuyor”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi tarafından organize edilen İftar yemeğinde bir araya gelen MÜSİAD ailesi birlikte iftar açtı.

TPAO Sosyal Tesislerinde düzenlen iftar yemeği öncesi bir konuşma yapan MÜSİAD Adıyaman Şubesi Başkanı Şerif Yıldırım; “Aziz Mahmut Hüdai Hazretlerinin söylediği gibi, günler, gelip geçmekteler, Kuşlar gibi, uçmaktalar. Bir yıl daha geçti ve yeni bir Ramazan ayındayız. Dostluk, kardeşlik ve muhabbet duygularımızın pekişmesi ve helal lokmamızı paylaşmak için düzenlediğimiz bu güzel iftar programımıza, hoş geldiniz, şeref verdiniz. Ramazan, Elmalılı Hamdi Yazır’a göre; "Yaz sonunda, yeryüzünü tozdan temizleyen yağmur" manasına gelir. Yeryüzünü yıkayan bu yağmur, bir yıl içinde yaptığımız günah, hata ve ihmallerden arınmamız imkânını sunuyor. Eskiler, "Hafıza-i Beşer, nisyan ile mamuldür" der. Yani, "insan hafızası unutur." Hiç şüphesiz, bu unutma, sadece günlük görevlerimizi unutmak değil, daha temel bir soruna da işaret eder. İnsan, nereden gelip nereye gittiğini unutmaktadır. İşte, bu hakikati unutmamak adına, Rabbimiz bize, kalplerimizdeki, düşüncelerimizdeki tozları, temizleme imkânı sunuyor. Temennim o dur ki, bu kutlu günlerde, eskinin tozları gider ve gönüller pak olur. Önemli bir dileğim de, adeta bir yangın yerine dönen İslam coğrafyasının da, bu yağmur ile yıkanmasıdır. Dünyanın birçok bölgesinde, Müslüman kardeşlerimiz, yoksulluk, açlık ve sefalet çekerken, daha da acısı, ölümle pençeleşirken, rahmet ve bağışlanma ayı olan Ramazanın, dirilişimize vesile olmasını niyaz ediyorum.” Dedi.

Sağlıklı bir hükümet kurulmasının tüm parti liderlerinin görev ve sorumluluğunda olduğunu belirten Yıldırım; “Tüm siyasi partilere seslenerek diyoruz ki; Aslolan, milletin mesajını öne alıp, bu meclisten, hızlı bir koalisyon çıkarmaktır. Koalisyon görüşmelerinde, masaya, samimiyetle ve sonuç almak amacıyla oturulmalıdır. Bunun sonunda, sağlıklı bir hükümet kurmak, istisnasız tüm parti liderlerinin görev ve sorumluluğundadır. Bu çabalara rağmen bir hükümet kurulamazsa, elbette erken seçim yapılacaktır. Seçim süresince dile getirilen, Yeni Türkiye, Yaşanacak Türkiye, Demokrat ve Özgür Türkiye gibi söylemlerin hepsinin altına imza atarız. Çünkü, bunların hepsini hak ediyoruz.

Siyasi Partilerimiz de, bunu gerçekleştirmek için siyaset yaptığına göre, çözüm, siyasetin elinde ve sorumluluğundadır. Şimdi, Milletimiz, siyasetten bunu bekliyor. Sözlerime son verirken, sahabe safvan bin muattal Hazretlerinin huzurunda düzenlediğimiz iftar programında, bizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür eder, hayırlı Ramazanlar diler, Bayrama da sağlıkla ulaşmamız dileğiyle, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” Şeklinde konuştu.

İftar münasebetiyle aynı yere iftar yemeğine gelen AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat MÜSİAD Başkanı Şerif Yıldırım ve MÜSİAD Yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet ederek misafirlerin ramazanını tebrik etti.

                 

Okunma 26088 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©