Adıyaman'da 'Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık' Projesi Toplantısı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Salı, 16 Şubat 2021 17:08

Adıyaman'da 'Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık' Projesi Toplantısı

Adıyaman'da Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu tarafından "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık" projesi kapsamında, 2021-2022 eğitim öğretim yılına yönelik hafızlık ve akademik başarı çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, il milli eğitim müdür yardımcıları, il milli eğitim şube müdürleri, müftü yardımcısı ve il müftülüğü şube müdürlerinin yanı sıra Adıyaman ÖNDER İmam Hatipliler Derneği başkanı ve Adıyamanlılar Vakfı yöneticileri katılım sağladı.

Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokul Müdürü Yakup Doğan'ın tanıtım konuşması ile başlayan toplantıda, okulda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ile hafızlık projesinin çalışma usul ve esasları görüşüldü.

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise toplantının hayırlara vesile olmasını diledikten sonra eğitim öğretim faaliyetleri ile birlikte karakter ve kültür eğitimi konularının da önemli olduğunu, kişilik inşasının üstünde durulması gerektiğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise; kendisinin de ilahiyat mezunu olduğunu ve hafızlık projesinin ideal bir noktaya taşınması için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz de okulun kaliteli bir kadroya sahip olduğunu ve Hafızlık Projesi ile birlikte akademik yönden de başarılı bir okul olduğunu,salgına rağmen başarılı sonuçlar elde ettiklerini ifade ederek katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür etti.

İl Müftüsü Mehmet Taşçı da, yetiştirilen hafızların almış oldukları dini eğitim ve başarılı akademik eğitim ile iyi bir rol model olduklarını belirtti.

Adıyaman ÖNDER Başkanı Ebubekir Turmaz ise STK olarak projenin topluma anlatılmasında ellerinden gelen katkıyı sunacaklarını belirterek bu projeye emek verenlere teşekkür etti.

Okunma 1627 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©