Gölbaşı Belediyesi Yaşlıları Yalnız Bırakmıyor - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Salı, 24 Mart 2020 16:38

Gölbaşı Belediyesi Yaşlıları Yalnız Bırakmıyor

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan 65 aş ve üzeri vatandaşlar için valilik koordinesinde kurulan ‘Vefa İletişim Merkezi’ projesi kapsamında Gölbaşı Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yardım ve destek çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkan İskender Yıldırım, yaptığı açıklamada, Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi'nin koordineli çalıştığını söyledi.

Yıldırım, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık bir hafta önce bir proje başlattıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Projemiz kapsamında 60 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları ekiplerimizin yardımıyla gerçekleşiyordu. Bu süreçte yoğun bir talep aldık, evinden çıkamayan vatandaşlarımızın gıda, fatura yatırma, temizlik ve ilaç alışverişlerini ekiplerimiz titizlikle yaptı. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı gelmesinin ardından, tüm illerimizde Vefa İletişim Merkezleri kuruldu. İlçemizde de kaymakamlık bünyesinde kurulan bu merkeze dâhil olduk. 112, 155, 156, 153 telefon numaralarından yalnız yaşayan 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımız arayarak bu hizmetten yararlanabilir. 24 saat her türlü yardım ve destek için devletimizin tüm kurumlarıyla vatandaşlarımıza destek olmaya hazırız. İhtiyacı olanlar taleplerini iletebilirler. Vatandaşlarımızdan ricam mecbur kalmadıkça lütfen dışarı çıkmasınlar, 65 yaş üstü vatandaşlarımızda kendileri için uygulanan yasağa uysunlar."

Okunma 1409 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©