ADYÜ Rektörü Turgut “İpekyolu Kariyer Fuarı” İstişare Toplantısına Katıldı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Perşembe, 13 Şubat 2020 10:59

ADYÜ Rektörü Turgut “İpekyolu Kariyer Fuarı” İstişare Toplantısına Katıldı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ev sahipliğinde, 20-21 Nisan 2020'de yapılacak İpekyolu Kariyer Fuarı'na katılacak 10 üniversitenin rektörü Gaziantep'te bir araya geldi.

GAÜN Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Nihat Hatipoğlu, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ile Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesinden Rektör Yardımcıları katıldı.

Kariyer Fuarı ile ilgili görüş alışverişlerinde bulunulan toplantıda, verimliliği en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çeşitli fikirler masaya yatırıldı.

Gür: “Türkiye'nin Büyük Kamu Kurumlarını Öğrenci ve Mezunlarla Buluşturacağız”

Konuyla ilgili konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, etkinliği organize ederken geçen yıl elde ettikleri tecrübelerden faydalanacaklarını belirtti.

Gür, “Bu program sadece bizim üzerimizde olan bir program değil. Paydaş 10 üniversitemizin aktif olarak rektörlerimizle birlikte çalışma arkadaşlarının elini taşın altına koyacağı bir program. Çünkü amacı bunu gerektiriyor. Amaç bölgede bulunan kurumsal, özel sektör ve Türkiye'nin büyük kamu kurumlarının öğrenci ve mezunlarla buluşturulması. Öğrencilerin veya üniversitenin tek başına ulaşamayacağı, iletişim kuramayacağı büyük kurumsal yapılara Cumhurbaşkanlığının denetim ve himayesinde öğrencilere beceri kazandırmak için bu çok önemli. Her üniversitemizin fuarın tanıtımı ve öğrencilerinin bizzat fuara katılarak istifade edebilmesi için çok aktif olmasında büyük fayda var.” dedi.

Turgut, “Öğrencilere Kariyer Planlaması Anlamında Katkı Sunmayı Hedefliyoruz”

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ise, fuarın bölgemizin, ilimizin ve Üniversitemizin tanıtımına katkı sunacağını belirterek, “Gaziantep Üniversitesinin koordinasyonunda düzenlenecek bu fuar, sektör temsilcileri ve üniversitelerin, öğrencilerle buluşmasına vesile olacak. Birçok paydaşın bir arada olacağı bu fuarda, fuara katılanların Üniversitemizi ve ilimizi daha yakından tanımaları için çabalayacağız. Aynı zamanda Üniversitemizi temsil edecek arkadaşlar, fuara katılacak öğrencilere kariyer planlaması anlamında çeşitli bilgilendirmeler yapacaklaralardır. İnşallah verimli bir etkinlik olacak, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yetkilileri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okunma 2141 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©