Mühendis Adayları Uygulamalı Mühendislik Eğitimine(UME) Uğurlandı - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Perşembe, 13 Şubat 2020 10:58

Mühendis Adayları Uygulamalı Mühendislik Eğitimine(UME) Uğurlandı

Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde uygulamalı mühendislik eğitimi (UME) kapsamında iş sağlığı ve güvenliği, iş disiplini, zaman yönetimi gibi konuların yer aldığı bir günlük "İşbaşı Öncesi İş Yerine Uyum" eğitim programı düzenlendi.

Mühendislik Fakültesinin son sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ve mezun olabilmeleri için gerekli şartlar arasında yer alan Uygulamalı Mühendislik Eğitimine (UME) hak kazanan Çevre Mühendisliği bölümünden 3, Gıda Mühendisliği bölümünden 15, İnşaat Mühendisliği bölümünden 12, Makine Mühendisliği bölümünden 28 ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 25 öğrenci olmak üzere toplam 83 UME öğrencisi bir günlük İşbaşı Öncesi İş Yerine Uyum eğitim programına katılarak program sonunda 19 farklı ildeki 68 iş yerlerine uğurlandı.

Eğitim programı açılışına Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Pala, dekan yardımcıları, bölüm başkanları ve ilgili öğretim görevlileri katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Pala, Uygulamalı Mühendislik Eğitimi’nin öğrencilikle mühendislik arasında arageçiş dönemi olduğunu, öğrencilerin bu dönemi verimli ve azami istifade edecek şekilde geçirmeleri gerektiğini söyledi.

Pala, “Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için, iyi yetişmiş çalışkan ve dürüst mühendislere ihtiyaç var. Uygulamalı mühendislik eğitiminden sonrada hayat boyu öğrenme ilkesi gereğince kendinizi sürekli olarak geliştirin. Hepinize hayat boyu başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde teorik ve pratik eğitimlerini alarak mezuniyet şartlarına erişmiş olan öğrencilerin, UME programı kapsamında en son dönemlerini iş yerlerinde ve sanayide uygulamalı olarak geçirecekleri bildirildi.

Öğrencilerin bu süreçteki performansı değerlendirmeye tabi tutulacak ve bu değerlendirme aşamasında Kurum/Kuruluş/Firmanın görüşleri ön planda tutulacak ve eğitimlerini tamamlamış olan öğrenciler diğer kriterleri de sağladıktan sonra mesleki unvanlarını alabilecekler.

Okunma 1229 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©