Adıyaman Fen Lisesinde Yeni Bir Dönem - AdiyamanAktuel.Com - Tarafsız Değiliz, Halkın Tarafıyız
Toprak
Perşembe, 03 Ekim 2019 13:19

Adıyaman Fen Lisesinde Yeni Bir Dönem

Akademisyenler Adıyaman Fen Lisesinde öğrencilere ders vermeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl kamuoyuyla paylaştığı “2023 Eğitim Vizyonu” çerçevesinde Adıyaman Üniversitesi ile bölgemizin akademik yönden en başarılı okulu olan Adıyaman Fen Lisesi işbirliğine giderek önemli bir projeye imza attılar.

Üniversite-okul işbirliği amacıyla Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u makamında ziyaret eden Adıyaman Fen Lisesi Müdürü Muharrem AYTEKİN ve Müdür Başyardımcısı Abdullah Turhan, Rektör Prof. Dr. Mehmet Turgut’tan tam destek aldılar.

Bu işbirliği kapsamında Adıyaman Fen Lisesinde ilk dersi Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrullah Erdem verdi. Öğrenciler ilk defa bir akademisyenden ders almanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirirken derse giren Doç. Dr. Emrullah Erdem, öğrencilerle Matematikle ilgili güzel diyaloglar yaşadıklarını dile getirdi.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Adıyaman Fen Lisesi ile yapılan işbirliğiyle ilgili açıklama yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, “Sayın Cumhurbaşkanımızın eğitim alanında hedeflerini açıkladığı “2023 Eğitim Vizyonu” kapsamında Adıyaman Üniversitesi olarak ilimizin eğitimine katkı sunacak her türlü çalışmaya destek olmak, bu tür çalışmaları teşvik etmekle mükellefiz.Okullarımız eğitim alanında bizim en önemli paydaşlarımızdır. Üniversitemizin her türlü imkânları halkımıza, okullarımıza, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize açıktır.İlimizin güzide okullarının başında yer alan Adıyaman Fen Lisesinin kıymetli yöneticilerinin bu işbirliği teklifine katkı sunmak amacıyla her türlü imkân ve desteği sunacağız. Adıyaman Üniversitesi olarak amacımız, eğitimin tüm bileşenlerinde niteliği yükseltmektir.” dedi.

Adıyaman Fen Lisesi Müdürü Muharrem Aytekin“2023 Eğitim Vizyonu” doğrultusunda sayın rektörümüzün katkılarıyla Adıyaman Fen Lisesi Bilim Danışma Kurulunu oluşturduk. Üniversitemizin değerli hocalarından oluşan Bilim Danışma Kurulu, bir yandan öğrencilerimize akademik danışmanlık ve proje danışmanlığı gibi çalışmalar yaparken bir yandan da okulumuzda bizzat derse girerek hem deneyim ve bilgilerini öğrencilerimize aktaracak hem de çocuklarımızın zihninde yeni ufuklar açacaklardır. Başta sayın rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet TURGUT olmak üzere tüm akademisyenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyor okulumuz ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Okunma 296 defa

Yorum Ekle

Bu yazının tüm hakları adiyamanaktuel.com'a aittir. "www.adiyamanaktuel.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©